Ankara‘da birçok nakliye firması bulabilirsiniz. Bu kadar kalabalık ve taşınmanın çok olduğu bir şehirde büyüklü küçüklü birçok nakliye firması bulmanız çok doğal. Ancak Ankara Nakliye Firmaları arasından seçim yaparken nasıl davranmalısınız?

Taşınmanın çok stresli olduğunu biliyoruz. Seçtiğiniz nakliye firması taşınmanızı ya çok az stresle gerçekleştirmenizi sağlayacak ya da aksine sizi strese sokan, çok yorulduğunuz bir taşınma deneyimi yaşamanıza neden olacaktır. Bu yüzden seçeceğiniz nakliye firmasının işini profesyonelce yapması gerekir.

Ankara Nakliye Firmaları Hizmetleri

Bir nakliye firmasını seçmeden önce öncelikle verdikleri hizmeti tam olarak araştırın ve firmayla ayrıntılı olarak konuşun. Tam taşınma esnasında evet web sitemizde yazıyor ancak bir o hizmeti vermiyoruz veya bu hizmet için fazladan para alıyoruz denmesi çok can sıkıcı bir durumdur. Bu yüzden öncelikle sorular hazılayın ve Ankara Nakliye Firmaları ile görüşürken bu soruları mutlaka sorun.

Bir Nakliyat firmasından alabileceğiniz hizmetler sınırlıdır. Yapabilecekleri belli başlı temel hizmetler vardır. Örneğin:

  • Tam hizmet paketleme
  • Mobilya montaj ve demontaj
  • Beyaz eşyaların kurulumu
  • Şehirlerarası nakliyat
  • Depolama
  • Şehiriçi nakliye
  • Asansörlü nakliye
  • VİP nakliye
  • Sigortalı nakliye
  • Ücretsiz expertiz
Ankara Nakliye Firmaları

Ankara Nakliye Firmaları

Ankara gibi kalabalık bir yerde yaşıyorsanız mutlaka zamanın bir kesiminde sizlerinde eşyalarını taşıması için Nakliye Firmaları arayışınız olacaktır. Nakliye firmasıyla görüşerek fiyat bilgisi alırken hangi hizmetlerin dahil olduğunu sorabilirsiniz. Böylelikle taşınma esnasında fazladan ücret ödemek zorunda kalmazsınız. Bazı durumlarda nakliye firmaları mobilyalarınızı söker yeni eve taşır ancak yeni evde montajını yapamayacaklarını söyleyebilir. Veya yeni evde asansörlü nakliye hizmeti gerekebilir ve firma size asansör bulamayacağını söyleyebilir. Tüm bu sorunlarla karşılaşmamak için profesyonel ve kurumsal bir nakliye firmasıyla çalışmalısınız.

Taşıma firması tüm elemanlarının sigortasını ve güvenlikle ilgili bilgilerini tam olarak bulundurur. Elemanların hepsi yıllardır firmada çalışmaktadır ve hepsinin geçmişi bilinir. Bu iki açıdan önemlidir:

Evinize giren kişinin güvenilir birisi olmasını istersiniz. Eşyalarınızı taşıyacak ve yeni evinize gelecek bu kişi gerçekten iyi biri olmalı. Kurumsal bir firma sizin için zaten güvenilir kişileri işe alacaktır.

İkinci önemli kısım ise sağlık sigortasıdır. Parayla tuttuğunuz bir hamal eşyalarınızı taşırken yaralanabilir hatta hiç istenmese de bir kaza sonucunda ölebilir. Eğer çalışan kişinin günlük sigortasını yaptırmadıysanız büyük cezalar ödeyebilirsiniz.

Hem eşyalarınızı hem de kendinizi riske atmamak için kurumsal bir Ankara Evden Eve Taşımacılık firmasıyla çalışmanız en iyisi olacaktır.